aktualizováno: 12.06.2021 19:23:15

Amber Bohemia

Naše salaše - Our dogs


Naše "salaše"
 
V roce 1997 jsme si přivezli domů štěně jménem Adria Elvetico, dostala jméno Ášenka. Byl to první pes s PP, kterého jsme kdy vlastnili a taky si nás vybral. Bohužel, Ášence nevyrostly P4 zuby a tudíž nebyla chovná, měla ale skvělou povahu a nikdy na ni nezapomene. Byla s námi 7 let a za celou dobu na ní nebylo potřeba zvýšit hlas nebo ji nějak napomenout, byla zlatíčko, sluníčko a vždy dobře naladěná, ochotná si hrát, hlídat nebo jen dělat společnost. Ášenko – děkujeme. (více o Ášence najdete v sekci "In memoriam").

No a jelikož „berňáků“ (jak říkají chovatelé – ovšem u nás se spíš vžil výraz „salaší“ – od toho, že se neustále salaší – u lednice, na gauči u televize atd…) není nikdy dost, pořídili jsme si  k Ášence ještě salašnického kluka – Kámu (úředním jménem Camel ze ZOO Olomouc). S ním jsme absolvovali několik úspěšných výstavních sezon, pro špatnou DKK ale také nebyl chovný (Více o nezapomenutelném Kámovi v sekci "In memoriam").


Po odchodu Ášenky do psího nebe jsme Kámovi pořídili kámošku ArinuAranka Zahrada Záboří, která se stala zakladatelkou chovu Amber Bohemia. Osud tomu chtěl a v den, kdy odešlo z domova k novým majitelům poslední štěňátko z vrhu A, odešel navždy i náš milovaný a jedinečný pes Káma - doma ho vystřídala fenečka z našeho chovu - Allerta Amber Bohemia - Týna.
 
Po dvou letech váhání a čekání jsme se konečně rozhodli vyplnit chybějící místo po našem Kámovi a s pomocí naší kamrádky Iky a jejích známých v Polsku a z CHS Z Krainy Zeusa jsme si 20.6.2009 dovezli pejska Jumbo Jet Revolution z Krainy Zeusa, který dostal domácí jméno "Kiss".
 
A pak se naše smečka začala rozrůstat "z vlastních zdrojů" -  z vrhu B po Týně jsme si nechali fenečku, která se Týně podobá čím dál více, dostala jméno Bellami Teeny Amber Bohemia (Belík- Kyblík).
Další posilou smečky se stala Camella Arlee Amber Bohemia (Kámoška-Cigoška), jejím otcem je bratr Kyblíka - Bagattino Bacio Amber Bohemia (Edýs). Takže dokud neodešla Arinka za Duhový most,8 měsíců jsme měli  doma dvě Týny a dvě Ariny cheeky.
 
A další rozšíření naší CSH je spíš "administrativní" - zařadili jsme k nám i celou smečku salaší z Davle-Chlomku jelikož Lebudškovi i nadále chtějí chovat pod jménem Amber Bohemia, takže v sekci Naše salaše najdete od ledna 2016 všechny psy v jejich vlastnictví - jsou označeni hvězdičkou * wink