aktualizováno: 12.06.2021 19:23:15

Amber Bohemia

Salašnické akce Amber Bohemia


 Salašnické akce Amber Bohemia

 od r. 2018 už akce pořádá Ivana Pechová- Mostová a Ferris Polepské údolí

Od r. 2008 pravidelně 2x ročně zveme všechny majitele, milovníky a příznivce nejen bernských salašnických psů na společný výlet. Pro ty, kteří neholdují výstavám je to možnost potkat se se svou "psí rodinou" a pro výstavní matadory je to příležitopst popovídat si s ostatními majiteli bez předvýstavního stresu. A posledních pár let jsou tyto výšlapy spojené i s možností přispět do kasičky psíkům, kteří neměli takové štěstí v životě a smutně teprve čekají na ty "své" milující majitele.

1. Každoročně na velikonoční neděli vyrážíme hledat zlatou koledu na rozhlednu Veselý vrch u Mokrska.

Proč zrovna tam? A kde jinde vychom si mohli vykoledovat nějaké zlato než právě na Mokrsku ? Těžba zlata je s tímto jménem spojená už dávno. Vysvětlení zde.

 

2. Každoročně na Štěpána chodíme budit Blanické rytíře přímo na Blaník

A proč právě na Štěpána ?  Protože rodinné sešlosti, návštěvy babiček, dětiček a jiných příbuzných, slavností obědy a husy na Štěpána, tohle patří neodmyslitelně k vánočním svátkům. Pro někoho je to radost, na kterou se těší celý rok – buď proto že vyrazí po návštěvách a potká se s rodinou a nebo si tyto návštěvy pozve domů.

A pak jsou i tací, kteří tuhle sváteční „rodinnou turistiku“ právě o vánocích z duše nenávidí a vítají každou záminku, která jim umožní se tomu vyhnout. Pánové třeba z důvodu že nemusí sedět povinně u stolu s tchýněmi a dalšími příbuznými, které vidí 1x za rok a dámy zas z důvodu – že nebudou trávit den u sporáku a pak úklidem obýváku po svátečním obědě. Hlavně ta husa… mastný kmín na ubruse dělá fleky, které se špatně perou, zašlapané zelí z koberce obtížně doluje i výkonný vysavač… nejméně závadné jsou snad jen knedlíky. Husím sádlem zapatlané skleničky od piva a vína jsou to nejmenší, to zvládne myčka.

Pro všechny, kteří mají na vánoční rodinné oslavy stejný názor, organizujeme vánoční výstupy se psy na Blaník. Též se tam schází rodina, jen je trochu jiná a víc příbuzných tam mají jejich psi – což je možná lepší.

Máme tato setkání moc rádi, je milé když vás zdraví a usmívá se na vás někdo, koho neznáte ale protože má na konci vodítka psa je to prostě „příbuzný“ a než se vyškrábete nahoru, už jste v družném hovoru a jako byste se znali dlouho. Nahoře se najednou začnou z batohů vybalovat krabičky vánočního cukroví, objeví se i nějaká lahvička „tvrdšího“ alkoholu, vše koluje, všichni nabízejí všechno všem…. a vánoční nálada trvá. Rodinné setkání jak má být – veselé, přirozené a… bez stání u plotny, bez úklidu ulepené podlahy a špinavého nádobí.