aktualizováno: 12.06.2021 19:23:15

Amber Bohemia

O nás


mezinárodně chráněná chovatelská stanice reg.č. 294/06

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Amber Bohemia,
která vznikla z lásky k úžasnému psímu plemenu - Bernský salašnický pes.

Naši psi a jejich osudy

Fotoalbum Co život dal a vzal aneb všichni naši psi minulí i současní od r. 1989 - 2014

 
Mám pocit, že všichni naši psi si nás svým způsobem „našli“.
Tím prvním byla fenečka Zuzana , podvraťák přímo ukázkový. Přišla k nám na konci prázdnin, když odjela rodina chatařů a jí nechala napospas osudu. Zpočátku se k nám chodila jen nažrat, přespávala pámbuví kde. Pak ale čekala štěňátka, ty už porodila v naší stodole a zůstala u nás trvale. Dožila se 13ti let, pak už její tělíčko nevydrželo opakované gravidity, jak už to u venkovských toulavých feneček bývá.
 
Dalším psíkem byla „bohnická směs“ Mukina, psí holčička, na kterou nezbyla žádná rodina, aby se jí v Praze ujala. Když jsme přišli na návštěvu, rozběhla se k nám jako jediná ze štěňat – tak jsme s ní holt odešli domů. 
 
Další pes si na nás počkal ve dvě hodiny v noci na dálnici u Brna. Pobíhal zmateně po středové čáře a byl vyděšený ze světel projíždějících kamionů. S rozhodnutím – nechat psa aby ho někdo přejel a nebo vystoupit a nechat se přejet osobně – jsme byli hotovi hned – šlo se pro psa !
 
Byla to opět fenka, německý ovčák, vlkošedá, stará asi 6 měsíců, ztratila se a už netrefila domů. Dali jsme jí jméno Rita a prožila u nás spokojených 15 let. Tímto se dodatečně omlouváme původnímu majiteli a sdělujeme – pokud jste jí hledal, tak vězte, že se u nás měla víc než dobře, přeorganizovali jsme kvůli ní životní styl i celou domácnost a nikdy nebudeme litovat, že jsme si jí přivedli domů. 

Když nadešel čas, který jí byl na tomto světě vymezen (a který na německého ovčáka byl v jejím případě úctyhodný) vyvstala otázka dalšího psa, bez něj by to už prostě nešlo !! Pro svou přátelskou a snášenlivou povahu zvítězil Bernský salašnický pes!