aktualizováno: 13.09.2021 18:12:59

Amber Bohemia

Štěňata


NÁŠ CHOV a JEHO ZÁSADY

Pokud čekáte, že se zde dočtete nějaké povídání  o tom jak vybrat krycího psa podle odborných hledisek  s ohledem na rodokmen, kostru, dlouhověkost a podobně, tak následující řádky raději přeskočte.

Každý pes je krásný a ten, kterého má člověk doma je nejkrásnější. Zamilovali jsme se před lety do tohoto úžasného plemene a tak jsme chtěli využít toho, že naše milovaná fenka byla  uchovněná a mít doma další potomky z její krve. Proto vznikla chovatelská stanice Amber Bohemia. A každé další krytí u nás bylo a bude vždy jen tehdy, pokud i my sami chceme doma nechat nějaké štěně.

Nebudeme mít tedy vrhů přes půl abecedy a každé štěně z naší CHS bude navždy patřit do naší rodiny spolu se svými novými majiteli a budeme chtít  být s nimi v kontaktu a vědět o všem, co se s ním děje.

Naše „salašnická“ rodina drží pohromadě už několik let, pořádáme setkání už odrostlých štěňátek a potkáváme se i na dalších akcích. Byli bychom rádi, kdyby tomu tak bylo i do budoucna a proto si rozmyslete, zda chcete štěňátko právě od nás, zda jste ochotni přistoupit na takovéto podmínky.  Na oplátku vám za to nabízíme přátelství a pomoc a radu, kdykoliv budete potřebovat , a nemusí se to týkat jen psů.

Všichni naši psi a tudíž i štěňata jsou pod stálou preventivní veterinární kontrolou.  Štěňata odcházejí z domova  ve stáří minimálně osmi týdnů. V té době jsou třikrát odčervena a nejméně dvakrát očkována.

Štěně si od nás odnesete spolu s kupní smlouvou, FCI rodokmenem (pokud nám ho CNKU do té doby stihne vystavit - pokud ne, zasíláme poštou doporučeně) a platným očkovacím průkazem.

Po celý život Vašeho psa budeme Vám i jemu kdykoliv k dispozici.

Věřte nám, že bychom si raději všechna štěňata nechali, než je prodali nesprávným lidem a proto od Vás budeme chtít vědět kam ho umístíte a proč si ho berete !

 

Vrh "A" se narodil 6.8.2007

Vrh "B" se narodil 27.11. 2010

Vrh "C" se narodil 16.ledna 2014.

Vrh "D" se narodil 25.9.2016.

Vrh "E" se narodil 14.1.2021

 A jak se na příchod nového člena rodiny připravit ?

  Doporučený trénink pro potencionální zájemce o štěně:

1. Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě.

2. Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam tak dlouho, dokud bude tma) a usilovně opakuj "Hodný pejsek, čůrej pospěš si, dělej."

 3. Vyválej své nejlepší oblečení v psích chlupech. Pro světlé oblečení použij tmavé chlupy, pro tmavé oblečení zase světlé. Kromě toho nech pár chlupů (na barvě nezáleží) zaplavat zahřívací kolo v ranní kávě.

4. Hraj si s mokrým oslizlým tenisákem, nech si ho párkrát sklouznout po obličeji.

 5. Sprintuj v ponožkách sněhem přes dvůr, abys rychle zavřel branku do zahrady.

 6. Vysyp kolem sebe koš čistého, vyžehleného prádla a roztahej to po celém domě.

7. Vyskoč z křesla těsně před koncem svého oblíbeného televizního pořadu a upaluj ke dveřím s křikem: "Ne, ne, udělej to až venku." Zmeškej konec tohoto pořadu.

 8. Nechej své špinavé spodní prádlo ležet v obýváku, protože tam je pes stejně donese. Zejména pokud budeš mít zrovna návštěvu.

 9. Vylej ráno na podlahu čokoládový puding a teprve až přijdeš z práce tak to smíš uklidit.

 10. Vezmi šroubovák a vrtej dírky do nohou jídelního stolu, štěně zde bude zanedlouho pokračovat.

 11. Na procházce nesmíš jít po chodníku, ale křížem krážem přes bláto a louže. Dbej na to, abys měl kalhoty a boty pořádně špinavé.

 12. Vezmi teplou a měkoučkou deku ze sušičky na prádlo a zabal se do ní. Přesně tento pocit budeš mít, až ti tvoje štěně usne na klíně.