aktualizováno: 12.06.2021 19:23:15

Amber Bohemia

Venda


Venda 
nar. 28.9.1993 - 14.7. 2008
 
Jezevčík Venda patřil do naší smečky 15 let, nejdříve částečně a pak už zcela, zemřela mu panička a tak u nás zakotvil natrvalo. Zažil ještě i naší fenku německého ovčáka Ritu, pak provázel Ášenku i Kámu celým jejich životem a v současné době mu dělala společnost Arina a dorůstající Týna. Všichni „salašníci“ ho tolerovali a částečně respektovali, v kritických případech dělali, že ho nevidí. Maximálně si na něj sed¨li nebo přes něj přeběhli, ovšem běda, kdyby chtěl Vendovi ublížit někdo cizí. To  „salašnické báckomando“ nastoupilo v plné sestavě proti útočníkovi.
Venda byl náš veterán, 10 let užíval prášky na epilepsii, měl pár záchvatů ale díky lékům byl absolutně bez problémů a žádné další zdravotní problémy nikdy neměl až v posledních letech jeho života se u něho projevila špatná funkce ledvin, která se mu nakonec stala osudnou.
Chovatelé velkých psů k nim mívají většinou „pejska do postele“ takže by se mohlo zdát že tak tomu je i u nás, ovšem v naší domácnosti se o postele svádí boj – vyhrává jen nejrychlejší nebo nejchytřejší !!!
Narodil se na sv. Václava a tak po něm dostal jméno.
Venda má také svou vlastní Fotogalerii. Poděkování Vendovi za jeho společnost a přání na cestu do psího nebe je na Blogu.

Tady je na obrázku s dvouměsíční Týnou (Allerta Amber Bohemia)