aktualizováno: 12.06.2021 19:23:15

Amber Bohemia

Když je potřeba elektrický ohradník


Když je potřeba elektrický ohradník

Berňáci většinou nejsou útěkáři, ale občas se i mezi nimi najde takový jedinec. Bohužel, my jsme měli to štěstí (ne smůlu - Káma byl a zůstane pro nás tím nejúžasnějším psem pod sluncem) a měli jsme jednoho takového útěkáře doma, žádný plot nebyl dost bytelný na to, aby ho udržel na pozemku, když se rozhodl jít na obhlídku okolí. Vyprávění o našich důvodech proč jsme byli nuceni pořídit elektrický ohladník najdete na našem Blogu.

Elektrický ohradník
vhodný pro berňáky a psy středních a větších plemen se skládá z:
 
1.
řídící jednotka firma Baumont , typ RB85 pro střední a větší plemena psů, ovce a menší koně
maximální délka vedení (kolem pozemku) 10 km, okruh nemusí být uzavřen (kladný pol jde drátem, záporný přes zemnící tyč)
napájení RB 85 je přes el. sít 230 V/50 Hz (normální proud)
RB 85 funguje na bázi elektrických impulzů. Impulz trvá 16 milisekund. Proud v tuto chvíli dosahuje 10 000 V.
Tento proud nepálí ani nijak nepoškodí zvíře nebo člověka. Přesto je impuls dost silný na to, aby odradil od případného dalšího pokusu.
 
2.
Vedení:
Kolem celého pozemku, který potřebujete ochránit natáhnete silonovou šňůru, která je obtočená dvojitou ocelovou strunou (lze koupit současně s RB85 a prodává se na metry ). Tuto šňůru můžete použít v několika výškách (podle potřeby).
 
3.
Upevnění vedení:
Pro uchycení šňůry se používají plastové izolátory, které jsou rozděleny podle toho, kam potřebujete šňůru uchytit (dřevěný plot, železné sloupky,, dřevěné tyče....) - vše lze konzultovat na prodejně.
 
Do celého vedení lze různě zakomponovat otevírání branek, vrat a podobně.
 
 
 
Náš ohradník jsme pořizovali v roce 2004 a jeho cena tehdy vyšla kompletně s napájením, šňůrou, izolátory a dvěma pružinami na otevírání branek na necelých 8.000,- Kč. Nejdražší bylo napájení RB 85, tehdy stálo 6.900,- a nyní jsem ho viděla na netu za necelé 4.000,-.
 
Tady jsme kupovali náš ohradník ale myslím, že na internetu naleznete prodejce, který bude k vašemu bydlišti blíže.
Tady jsou přímo  stránky výrobce